Q-TON 3.0 měl jasný úkol: přitáhnout chytré a dynamické mozky. Lidi, kteří mají chuť změnit svět a zjednodušit život prostřednictvím chytrých řešení. Od studentů po už pracující developery, designéry, analytiky a business dravce.
50.000 Kč
Skvělá výhra
Občerstvení zdarma
Zkušení mentoři
Networking
Chytré technologie
Naší vizí je posunout hranice hackathonu ještě dál. Chceme, aby se dál pracovalo na nápadech, které mají potenciál. Aby si účastníci sáhli na nejnovější technologické vychytávky a aby se potkali odborníci z praxe s nadšenci do technologií. Výsledný drive pak posune dál firmy i obce.
František Vašek je inovátorem v energetice, kde se věnuje projektům v oblasti čisté mobility a tématu Smart city. Má zkušenosti z fungování regulované energetiky, ale také marketingu a obchodu. Pracoval v consultingu i vedení marketingové agentury. Rád si hraje s novými gadgety, trochu programuje a sbírá retro techniku. Celý život se snaží složité věci zjednodušovat a přinášet řešení podle skutečných potřeb.
Začínal programovat v době, kdy 16 bitů byl nedostupný sen. Učil programování v Československu, když ještě 1 MB RAM stačil úplně na všechno. Prošel si různými manažerskými pozicemi v nadnárodních korporacích v dobách, kdy e-Commerce byl naprosto kulervoucí koncept a skoro nikdo v Čechách nemluvil anglicky. Založil a úspěšně provozoval e-shop s nulovým podílem lidské práce - v době, kdy si málokdo dokázal představit vzestup B2B, A2A a dalších zkratek. Za dva roky s přáteli vybudoval z nuly zelenou firmu certifikovanou podle ISO 9001 s obratem cca 100 milionů ročně. Od roku 2016 řídil pro eMan tým Solution Design & Architecture, od října 2018 působí tamtéž jako CTO. Zásadně je o dva až tři kroky před svou dobou. Volný čas tráví se svými dětmi a manželkou. Když ho náhodou nikdo z nich nepotřebuje, rád si hraje s mnohatunovými CNC stroji. Ročně naběhá po světě tisíce kilometrů a pořád je mu to málo.
Většinu své kariéry strávil v telekomunikacích na technicky konzultačních pozicích. Pro Ladislava je velice důležité věřit v produkt, být blízko technologii a zároveň v kontaktu se zákazníky. Rád prozkoumává nové možnosti jak zapojit nové technologie do každodenního života. Ve volných chvílích se kromě rodiny věnuje DIY elektronice, 3D tisku a bezpilotním systémům.
Honza vede Laboratoř Nadace Vodafone pro společensky prospěšné startupy, působí jako mentor pro Czech Invest a další programy.
Milan Kazda je starostou Kněžic 20 let. Kněžice jsou malebnou vesničkou nacházející se v okrese Nymburk. Kněžice v čele s Milanem se liší od ostatních obcí snahou o energetickou soběstačnost. Myšlenka soběstačnosti je rozvíjena od roku 2002 a vybudováním bioplynové stanice s teplovodními rozvody je realizována. Kněžice by se rády posunuly i v oblasti prodeje elektřiny a vylepšením technologií na současných zařízeních.
Martina Krčová je projektovou manažerkou v energetických projektech. Za svoji kariéru prošla pozicemi na Ministerstvu průmyslu a obchodu a Energetickém regulačním úřadě. Vždy se zajímala o vizionářský přístup k zavádění nových technologií a inovativní přístupy současné generace jako vklad do budoucnosti pro naše děti.
Martin spojil nadšení pro inovace s pragmatismem při řešení problémů a stal se specialistou na řízení startupových financí. Svou kariéru odstartoval jako konzultant v PwC, odkud se po mírném vystřízlivění z prvotního nadšení přesunul na pozici Senior Credit Risk Analyst do pražské pobočky J&T Banky. Zkušenosti z korporátního finančního světa se Martinovi podařilo skloubit se zápalem pro inovativní, nově vznikající projekty v UP21, kde od roku 2017 působí na pozici finančního ředitele.
Miloš je expert na IoT a platební systémy. Kariéru začínal v průmyslové automatizaci - programováním ropných plošin. Byl u rozjezdu mobilního operátora. V telekomunikacích na různých pozicích působil 7 let. V bankovním sektoru zaváděl platby kartou na internetu (3D secure) a platby mobilem - QR kódy, NFC. Nejvíce ho baví produktové řízení – spojováním technického a business světa vytvářet ty nejlepší produkty.
Jiří byl skokan na lyžích, řidič tramvaje, trenér, těžař uranu v Čechách i v Kazachstánu, manažer telekomunikační firmy, nadnárodních IT firem. Po 20 letech v korporacích se osamostatnil a stal se spolumajitelem a jednatelem dvou firem, je svobodný a šťastný člověk. Posledních 10 let se věnuje Smart konceptům, nejprve Smart Metering, pak Smart Grids, Smart Cities a Smart Regions. Další jeho specializací jsou inovace, R&D a inovační partnerství dle Zákona o zadávání veřejných zakázek.
Jana působí jako manažer kosmických aktivit v agentuře CzechInvest pro kosmický inkubátor ESA BIC Prague, kde má na starosti projekty na využití družicových dat (specificky dat dálkového průzkumu Země) v businessu a podporu technického vzdělávání pro inovace v kosmickém průmyslu.
Jáchym vede školení pro programování v jazyce Python (GeoPython), zabývám se podporou školení GRASS GIS a webovými mapovými technologiemi. Přispívá do knihovny OpenLayers a spolupracoval na řadě webových aplikacích, např. na Národním geoportálu INSPIRE; je iniciátorem a původním autorem projektu PyWPS poskytující rozhraní OGC Web Processing Service (WPS) v jazyce Python a také zakládajícím členem sdružení Otevřená GeoInfrastruktura, a členem Open Source Geospatial Foundation.
Pavlína je po celý svůj profesní život pevně spojená s telekomunikacemi. Po studiích působila několik let jako pedagog na Středním odborném učilišti Telekomunikačním v Ostravě Porubě. Poté se začala věnovat telekomunikacím v roli konzultační . Ve Vodafone pracuje 12 let, kde začínala spolupráci na projektu konvergované služby fix-mobile Vodafone Onenet. Nyní se 7 let věnuje partnerskému program a business development v oblasti IoT/Machine to machine . Pavlína je součásti týmu IoT Vodafone Global a díky tomu má možnost inspirovat partnery Vodafone CZ zkušenostmi v oblasti IoT z celého světa. Zároveň působí mentorsky ve Vodafone Nadace, kde pomáhá novým IoT projektům v orientaci, rozvoji a následnému úspěchu na nejen lokálních trzích. Svou rovnováhu nachází ve své rodině, svých 3 úžasných, již téměř dospělých dětech, pobytu v přírodě a fyzických aktivitách .
Martin ještě při studiu na ČVUT začal pracovat jako programátor a za 12 let si prošel celou řadu pozic ve vývoji softwaru a následně i hardwaru. Byl programátor, teamleader, produktový manažer, manažer vývoje a zakončil to založením vlastního vývojového studia QEST. Kromě toho je spoluzakladatel projektu EIM, který spojuje software, automatizaci, IoT, topenařinu, a výrazně tak snižuje spotřebu tepla v bytových domech. Dělá právě to, co ho neskutečně baví. Inspirují se příběhy inovací, produktů vybudovaných od nuly. Qest je postaven na stejném základu. Navíc v tom není sám. V Qestu je skvělý tým, který spojuje nadšení pro věc. Pomocí technologií spolu tvoří hodnotné a užitečné systémy, inteligentní řešení, která usnadní život.
Ondřej je kulturním nadšencem a průkopníkem fenomému hnutí makerů u nás. Rád pracuje s mladými lidmi a provokuje je k angažovanosti a kreativitě. Proto také stojí v čele PrusaLabu, pod křídly Josefa Průši a jeho PrusaResearch a nebo organizace festivalu kutilů Maker Faire. V roce 2015 zakládal DEPO2015 kde s týmem prošlapávali cestu otevřeným dílnám v ČR. Vystudoval Arts management na VŠE a Culture Creativity and Entrepreneurship na University of Leeds v UK. Má malého syna Barnabáše a velkou touhu být dobrým a cool vzorem.
Přestože se Martina během studií věnovala oděvnímu designu a posléze vystudovala design nábytku a interiéru, svoji cestu našla v technologiích. Před pěti lety objevila kouzlo 3D tisku a od té doby se mu věnuje ve více podobách. Studium univerzity završila návrhem a produkcí plně funkční 3D tištěné židle kterou následovaly podobné projekty a koncepční 3D tiskové projekty. Již první pracovní zkušenosti ji zavedli blíže do digitálního světa k 3D tisku a 3D skenování. V roce 2015 se stala spoluzakladatelkou společnosti 3D Station. Od této doby se primárně věnuje 3D tiskovým projektům a edukaci v progresivních technologiích a Rapid Prototyping. Martina je technologický lover a yogínka.
První zkušenosti z reálného businessu získal již v průběhu studia na VŠ: v týmu studentů se podílel na vývoji a implementaci zařízení zajištující automatizovaný sběr dat z terénu a aplikaci umožňující cílený marketing. Projekt se v rámci soutěže mladých start-upů dostal až do finále mezinárodní soutěže NYC NEXT IDEA, probíhajícího před odbornou porotou na Columbia University v New Yorku. Během studií byl též Account Managerem společnosti Procter & Gamble. V rámci této pozice byl zodpovědný za kultivaci a rozvoj prodeje klíčových produktů z oblasti detergentů v rámci českého a slovenského trhu. Po studiu působil ve firmě HP v oddělení Technology Services . Od roku 2014 působí jako Produktový Manager a Venture Developer v innogy Energie. Aktuálně se věnuje hledání disruptivních řešení a vytváření nových obchodních propozic pro nové i stávající zákazníky nejen v ČR, ale také v Německu a ve Velké Británii.
Zdeněk vystudoval obor číslicová a řídící technika, kde se jeho zálibou stal návrh a stavba elektronických zařízení. Zajímá se o hardwarové novinky, nové technologie a možnosti v oblasti cloudových služeb. Vyvíjel jak aplikace pro programovatelné automaty, programy pro jednočipové mikropočítače, uživatelské aplikace, tak lokální i cloudové služby. V poslední době se věnoval návrhu architektury a vývoji serverových služeb a systémů pro řízení budov. Jeho specializací je propojení HW a backendových služeb v cloudu.
Abyste měli na hackathonu úspěch, musíte nejen téma pochopit, ale taky si vybrat ten správný projekt. S tím nám pomáhali odborníci v rolích mentorů a speakerů.
innogy
eMan
Vodafone
Laboratoř Nadace Vodafone
Obec Kněžice
SEMMO
UP21
innogy
Grant Help Advisory s.r.o.
ESA BIC Prague
ESA BIC Prague
Vodafone
Qest
PrusaLab
PrusaLab
innogy
Qest